08 september 2017

Wereldrecordpoging appelpiramide bouwen in Vinkel

VINKEL – Luuk Broos is niet zomaar een inwoner van Vinkel. Hij zit al 40 jaar in de horeca (Luuk Broos Events) en 15 jaar in de gehandicaptenzorg en werd in 1997 uitgeroepen tot de meest markante horecaman van Nederland. In juni vestigde Luuk Broos Events, samen met zijn team, nog het wereldrecord champagneglazen stapelen in Madrid, van ruim 50.000 glazen. Op 23 september gaat hij opnieuw voor een uitdaging, door het bouwen van een appelpiramide van 6000 appels, te bouwen bij boerderijterras Het Venster in Vinkel.

Broos barst van de opvallende ideeën en zet zich al jaren in voor goede doelen. Zo heeft hij jaren geleden in Kaatsheuvel een wereldrecord neergezet door het bouwen van een sinaasappelpiramide van 5000 stuks. Dit heeft 20.000 euro opgebracht voor goede doelen.

100% naar doel

Luuk Broos gaat op 23 september 6.000 appels stapelen. Hij doet dit samen Luuk Broos Events, cat zijn dochter Lotte over gaat nemen, waarna Luuk Broos zich volledig gaat storten op dagbesteding Ons Plekske. Hij hoopt er een maatschappelijk gebeuren van te maken, waar de hele Vinkelse en Nulandse samenleving bij betrokken wordt. “Het is de bedoeling dat het een grote en gezellige happening gaat worden. En dat we het wereldrecord gaan behalen, natuurlijk. Maar ons doel is vooral ook veel geld ophalen voor sociale maatschappelijke doelen voor kinderen en ouderen in Vinkel en Nuland, zoals diverse verenigingen: de Vinkelse molen, voetbalvereniging EVVC enz. We willen de opbrengst heel breed inzetten.” 100% van de inkomsten op 23 september gaat naar de goede doelen.

Appels

De vele duizenden appels die nodig zijn voor de recordpoging worden volledig gesponsord door een fruitbedrijf uit Fijnaart. Frans Bauer woont er om de hoek bij en komt daar ook met enige regelmaat zelf fruit halen, weet Broos. “Met dat in het achterhoofd gaan we ook hem benaderen om medewerking te verlenen aan dit unieke project.” Er zijn vrijwilligers nodig om appels te plukken en op de dag zelf om mee aan de toren te werken.
“Iedereen kan mee bouwen, jong en oud. We zijn bezig vanaf 09.00 uur tot een uur of 16.00 in de middag. En we zoeken natuurlijk handjes om na afloop alle appels te verkopen. Die bieden we aan voor een euro per stuk en we hopen er een zo hoog mogelijk bedrag mee op te halen.Dit moet mede tot stand komen met sponsoren en vrijwilligers. Bedrijven mogen zich ook melden voor diverse sponsormogelijkheden. We gaan heel Vinkel World Guinness Book of Records-recordhouder maken!”
Op zaterdag 23 september is iedereen van harte welkom bij boerderijterras Het Venster Daar wordt dan de ‘dag van het varken’ (waarop kinderen met jonge biggetjes kunnen spelen en knuffelen) gecombineerd met de recordpoging. Naast de grote speeltuin zijn er deze dag diverse attracties voor jong en oud. De entree is gratis en iedereen is welkom!

Voor meer informatie: Luuk Broos, 0622993301. info@onsplekske.com