Nóg meer volume, muzikaliteit, plezier én gezelligheid. Dát is waar de nieuwe vrouwenband Lady Pink uit Schijndel op uit is in een zoektocht naar nog meer én alleen dames die een houten of koperen blaasinstrument bespelen. Leeftijd en ervaring zijn niet belangrijk. Plezier hebben met elkaar en een lekker stukske muziek maken wél.
Lady Pink. Dat is de naam van de nieuwe vrouwenband die op initiatief van Dorothé van der Velden en Hennie van Gaal, beiden uit Sint-Michielsgestel, enige tijd geleden opgericht is. Beide dames zijn zowel vriendinnen als ervaren muzikanten en speelden voorheen vele jaren in een soortgelijke band elders in de regio. Nadat deze op enig moment ter ziele ging, besloot Hennie elders te gaan ‘blazen’ en stond het instrument van Dorothé te verstoffen. Die laatste viel in een muziekloos gat en Hennie vond elders niet het muzikale plezier at zij eerder bij de muziek makende damesband had. Dat maakte opgeteld dat de dames, enige tijd geleden, vol enthousiasme de nieuwe vrouwenband Lady Pink van de grond getild hebben.
Intussen bestaat de groep uit veertien vrouwen. Naast blazers is er een dame die de kleine trommel beroert en eentje die de grote trom beslaat. Lady Pink is op zoek naar dames die een koperen of houten blaasinstrumenten spelen zoals een trompet, schuiftrombone, diverse soorten saxofoons en trombones, tuba en klarinet. “Met de bezetting die we hebben kunnen we uit de voeten, maar om het volume te vergroten is het beter als we met meer zijn”, klinkt het resoluut. Voorwaarden voor deelname zijn er nauwelijks. “Iedereen is welkom. Leeftijd doet er niet toe. Ervaring is een pluspunt, maar ook niet noodzakelijk. Beginnende muzikanten hebben vaak nog muziekles en leren juist door met ons mee te doen. Samen muziek maken en onderling plezier. Dát vinden we eigenlijk het belangrijkste”, lepelen Dorothé en Hennie moeiteloos op.
Elke maandagavond wordt er van 20.00 uur tot 21.30 uur gerepeteerd bij Zorgboerderij De Heesdonk aan de Boxtelseweg 10 in Schijndel. Het repertoire is niet in één adem te noemen. “We spelen Nederlandse, Duitse en Engelse liedjes met een hoog gezelligheidsgehalte. Vooral up tempo nummers. Zelfs tragere liedjes worden door ons sneller gespeeld en krijgen daardoor iets feestelijks”, laten de dames weten. Na de repetitie is er voor degenen die dat leuk vinden nog een derde helft. Ook een reden om de groep slechts uit dames te laten bestaan. “Uit ervaring weten wij dat het juist leuk is om een ‘meidenavond’ te hebben. We hebben doorgaans dezelfde interesses, kakelen er lustig op los over onderwerpen waar mannen alleen maar van gaan zuchten. De neuzen staan dezelfde kant op en we kunnen het juist eens lekker over mannen hebben”, lachen Dorothé en Hennie.
Deelname kost € 10,00 per maand en de bedoeling is om, in overleg met de muzikanten en afgestemd op hun agenda’s, op te gaan treden. “We zijn géén carnavalsband, spelen dus niet met carnaval”, zo wordt benadrukt. Het eerste optreden staat overigens al in de agenda. “In juni laten we ons voor het eerst in het openbaar horen tijdens de wandelvierdaagse van Schijndel. We zijn druk aan het repeteren, want we willen er natuurlijk wel staan”, klinkt het opgewekt. Daaraan moet toegevoegd worden in knal roze over de top kleding en bij voorkeur met meer muzikanten dan nu het geval is. Dorothé en Hennie nodigen daarom iedereen uit om in te voegen. “Kom een keer kijken en luisteren bij de repetitie en blaas met ons mee.” Voor meer informatie: 06-10819501 of dovdvelden@outlook.com.
Eerste optreden tijdens avondvierdaagse