Ce qui se passe au chateau
HEESWIJK-DINTHER – Op het fraaie kasteel zijn de vrijwilligers zijn al weken in de weer met de kerstdecoratie en de voorbereiding van alle festiviteiten. De inschrijving voor de lunch dinatoire op Tweede Kerstdag is reeds gestart. En op de drie aansluitende dagen vindt het Kerstival plaats: een evenement voor jong en oud in de sfeer van de Kruisridders. Op de website brengen ze het gehele december programma prachtig in beeld: www.kasteelheeswijk.nl. Dat we maar met steun van velen het kasteel kunnen maken tot een topmonument in Brabant!
Etalagespeurtocht Oss
OSS – In samenwerking met de winkeliers in het Osse centrum organiseert VVV een etalagespeurtocht. Elke deelnemende winkelier heeft een knuffelosje met een artikel in de etalage. De opdracht is: zoek alle Osjes en de bijbehorende artikelen. Een gratis deelnameformulier kan men ophalen vanaf dinsdag 15 december bij de organisatie van Winterland in de Galerij. Inleveren kan uiterlijk zaterdag 2 januari om 16:00 uur. Alle kinderen ontvangen tegen inlevering van de speurtocht een leuke prijs.
Tip van Linda
REGIO – Foto’s verkleinen: Dit kan heel gemakkelijk met het programma “Image Resizer”. Als je het even opzoekt via google dan zie je gelijk een download link. Installeer het programma. Als dat klaar is kun je gelijk vanuit je Windows verkenner (deze computer) foto’s verkleinen zonder dat je handmatig het programma opstart. Klik met de rechtermuisknop op een foto, dus zonder dat je hem daadwerkelijk opent, en kies voor de optie Resize. In het volgende menu geef je aan welke grootte. Wil je meerdere foto’s tegelijk verkleinen, selecteer er dan meerde door je CTRL- knop in te houden.
Roggebrood recept (Brabants roggebrood met honing en geitenkaas)
Ingrediënten: 4 sneetjes Brabants (licht) roggebrood, halvarine, 1/2 eetlepel vloeibare honing, 30 g plakjes Hollandse geitenkaas, 23 blaadjes verse basilicum
Bereidingswijze:
Bestrijk voor 4 personen 4 sneetjes Brabants (licht), roggebrood heel dun met halvarine en bestrijk elk
sneetje met een ½ eetlepel vloeibare honing. Beleg 2 sneetjes met geschaafde plakjes Hollandse
geitenkaas (totaal ca. 30 g) en 23 grote blaadjes verse basilicum. Leg de andere sneetjes er met de besmeerde kant naar beneden op en snijd de sandwiches diagonaal door. Bereidingstijd: ca. 5 min.